در حال بارگذاری ...

مراسم ضیافت افطاری با موضوع مباحث فرهنگی – معنوی در ماه مبارک رمضان در لرستان برگزارشد .

در این مراسم ، دکتر حمزه امیری ؛ رئیس بنیاد نخبگان استان لرستان ، گفت: خوشبختانه روحیه دینی حاکم بر جامعه ی نخبگانی، ما را به مسیری هدایت می کند که افق و چشم انداز ما آنجاست.

رئیس بنیاد نخبگان لرستان افزود: در راستای ترویج فرهنگ انس با قرآن و معارف عترت‌ ‌در بین اجتماعات نخبگانی ، مراسم ضیافت افطاری با موضوع مباحث فرهنگی – معنوی در ماه مبارک رمضان به منظور تعمیق انگیزه‌های معنوی برگزار می شود .

درادامه،حجت‌الاسلام ‌و المسلمین دکترحسین فلاحی اصل ؛ معاون فرهنگی دانشگاه لرستان اظهار داشتند: جامعه ی نخبگانی هر استانی، ذخایر علمی هستند که در مباحث دینی و اعتقادی نیز می توانند الگو باشند و باور اعتقادی عمیق در بین جامعه ی نخبگانی می تواند زمینه ساز تحول عظیمی در مباحث علمی نیز باشد.

ایشان با اشاره به توانمندسازی جامعه ی نخبگانی در تمامی ساحت ها، اینگونه مراسمات را بسیار مغتنم دانستند و توانمندسازی در حوزه فرهنگی را مهم ترین اصل دانستند.

حجت‌الاسلام‌ و المسلمین دکتر حسین فلاحی اصل در ادامه با ذکر نام تعدادی از مفاخر علمی و دینی کشور بعنوان ذخایر ارزشمند این دیار، و الگو قرار دادن آنان در مسیر نخبگی ، مستعدین برتر را به مطالعه زندگی یکایک آنان رهنمون کردند و تأکید داشتند که هر برگی از زندگی این بزرگان می تواند تحولی عظیم برای شما در مسیر زندگی ایجاد کند.

در ادامه این مراسم پر فیض، مستعدین برتر سوالات دینی و فرهنگی و همچنین دغدغه های خود را مطرح کردند و جلسه پرسش و پاسخ مطرح شد.

درپایان این مراسم،نماز جماعت ، ضیافت افطاری و صرف شام در محل برگزاری برنامۀ فرهنگی ماه مبارک رمضان برگزار شد .
نظرات کاربران